На 14, 15 и 16 декември в Благоевгард се проведе традиционният
международен отворен турнир за купата на Фолкън Благоевград. В турнира участваха
повече от 300 деца и юноши от 26 клуба – 17 от България, 8 от Гърция и 1 от Босна и Херцеговина.

Клуб Таек-кион се представи с 21 състезатели в това изключително тежко състезание и спечели общо 26 медала.

Със злато се окичиха Елена Илиева и Николай Петков, който стана
шампион на спаринг в категория +75 кг. за юноши.
Треньорът Борислав Витков реши да включи Николай Петков в по-горна категория от неговата, тъй като има повече участници в нея, а и опитът с по-тежки противници е полезен. Това не попречи на състезателя да елиминира представителите на Гърция, Босна и Херцеговина и да завоюва победата.

Сребърни и бронзови медали спечелиха Слави Василев, Пламена Иванова, Ирена Димитрова, Василена Василева, Маламир Терзийски, Евгения Иванова, Габриел Витков, Васил Христов, Цветелин Кръстанов, Цветомир Йолов, Иван Иванов, Десислава Василева, Вяра Тошева, Теодора Николова.

Борислав Витков благодари на децата за усърдието и упорития дух, с които спечелиха много медали през тази година, също така и на родителите, които помагаха и подкрепяха морално и материално всяко начинание на клуба. Той пожелава весели коледни и новогодишни празници и успешна, пълна със спортни отличия 2013 г. на всички спортисти в общината.