Тази вечер Лукойл Академик и Балкан изиграха в Правец един много добър мач от първенството на ТЕСИ НБЛ.  Победа с 4 точки разлика - 87-83 (24-22, 24-15, 19-24, 20-22), постигнаха домакините.

Първата част бе равностойна и завърши 24-22 за Лукойл Академик. Във втората шампионите действаха по-добре и постоянно поддържаха разлика от 7-8 точки, която след последната им атака стана 11 - 48-37.

Третата четвъртина обаче бе за Балкан, който започна силно с две последователни тройки и я спечели с 24-19, като преди последния период изоставаше само с 6 точки - 67-61. Зелените проодължиха силната си серия е в началото на последната част, когато на два пъти се доближаваха първо до две точки при 67-65, а след това и до една - 69-68. Именно в тези минути пропуснаха от добри позиции да излязат напред в резултата и домакините отново дръпнаха със 7 точки - 75-68 пет минути преди края.

Играчите на Балкан продължиха да търсят обрата. Но въпреки че не успяха заради точни действия на домакините и две-три твърде спорни съдийски отсъждания, зарадваха с духа и борбеността си всички свои фенове, които очаквано бяха преобладаващо мнозинство в залата в Правец и поддържаха здраво отбора.

В крайна сметка Лукойл Академик спечели с 87-83 победата за престиж, тъй като още миналия кръг той стана недостижим на първото място в редовния сезон. Балкан остава на второто и за да го запази до края на сезона, трябва да спечели и двете си гостувания - в събота на последния Черноморец в Бургас и на 22 април в Стара Загора срещу предпоследния Берое.

Лукойл Академик има по-голям процент за 2 точки - 56 срещу 48 на Балкан, зелените обаче бяха по-добри от тройката - 11/27 (41%) срещу 4/15 (27%) за домакините. Борбите под двата коша бяха абсолютно равни - по 29. Балканци имат с 5 асистенции повече - 19 срещу 14, при отнетите топки предимството е за Лукойл Академик - 12 спрямо 5, домакините имат и 2 грешки по-малко - 15 на 17.

Най-резултатен за Балкан с 24 точки бе Ноа Далман със стрелба 11/15. Капитанът Павел Маринов отбеляза 15, с 11 е Станимир Маринов, Иван Лилов има 9, Груев е с 6, Мартин Маринов - с 5, по 4 добавиха Седмак и Божович, с 3 е Тенчев, с 2 - Стъц.

За Лукойл Академик петима са с двуцифрен актив. От тях най-много - 19 точки, вкара Уийдън, с 18 е Тъкър, по 13 отбелязаха Лалич и Аврамов, който направи 7 асистенции, 10 точки има Килингсуърт.