Отборът на Балкан отстъпи на Левски с 85-94 след петминутно продължение в първия полуфинал за Балканската лига, игран тази вечер в Прищина. Зелените трябва да съжаляват, тъй като в първите три части играха значително по-добър баскетбол от своя съперник и преди четвъртата водеха с 15 точки - 68-53.

В последните десет минути обаче се сринаха и позволиха на Левски да поведе за първи път в мача 46 секунди преди края. Тройка на Мартин Маринов при оставащи 26 секунди доведе срещата до продължение. В първите две минути на овъртайма резултатът бе равен - 83-83, но последваха грешки и неточни стрелби на играчите в зелено и до края просто не издържаха.

Така в неделя от 15.00 ч. ще играят за третото място със загубилия другия полуфинал между Галил Гилбоа и Сигал Прищина, който започва в 21.15 ч.

Иван Лилов отбеляза 21 точки, 19 вкара Станимир Маринов, със 17 е Ноа Далман, Мартин Маринов наниза 15, всичките от тройката, с 9 е Павел Маринов. За Левски с 23 точки е Брандън Хийт.