В днешната трета среща от полуфиналния плейоф на ТЕСИ НБЛ в столичната зала Универсиада Левски успя да победи Балкан с 81-71. По този начин намали резултата от серията на 2-1 победи за Зелените. Третият мач е в петък, 16 май, отново в Универсиада и отново от 18 часа.

"Сините" започнаха с огромна мобилизация и спечелиха първата четвъртина с 24-19. Във втората балканци заиграха по-добре и тя завърши 21-21, но на полувремето разликата от 5 точки в полза на Левски остана - 40-35.

В самото начало на третата зелените намалиха до 3 точки, но последва силна серия на Левски, които направиха аванса си двуцифрен и преди последния период резултатът бе 68-55. Тази разлика дойде от извършените доста повече грешки от Балкан до тази трета част - цели 14, срещу само 5 на съперника. В средата на последните десет минути разликата достигна до 16 точки в полза на Левски, а последната сирена фиксира крайното 81-71.

Левски вкара 18 точки вследствие на грешки на Балкан, докато по този показател зелените имат само 8.

Иван Лилов бе най-резултатен за Балкан с  24 точки, но и със 7 грешки, с 11 и 8 асистенции е капитанът Павел Маринов.  С 9 е Седмак, с 8 - Станимир Маринов, 6 има Далман, 5 вкара Мартин Маринов, по 4 - Божович и Стъц.

За Левски Брендън Хийт вкара 24 точки, силно игра Чалмърс с ъс 17 точки и 11 борби, както и Джумейн Джоунс с 11 и Майк Уилкинсън. с 13.