Българският национален отбор по баскетбол бе разгромен в реванша срещу Полша с 92-61 в среща, играна днес във Варшава. Избраниците на Пини Гершон бяха далеч от играта си в първия мач в петък, когато победиха със 75-66. на полувремето те губеха с 20 точки, след това допуснаха разликата да надмине 30 точки.

Най-добър за българите бе Йоордан Бозов, който бе и най-резултатен с 13 точки. Америксанецът Ибрахим Джабер, който стана топреализатор в първия мач, сега игра само 10 минути и завърши с 4 точки. Втори по резултатност за националите ни бе Филип Виденов с 10 точки, Тодор Стойков е с 9.

Играчът на испанския Кахасол Севила Михал Игнйерски вкара най-много за домакините - 19 точки, с най-добчър показател е 213-см Марчин Гортат, който е с една по-малко - 18.

Полша - България 92:61 (24:14, 24:14, 21:14, 23:19)