Тази вечер в ямболската зала "Диана" баскетболистите на Балкан спечелиха гостуването си на домакините от Ямбол със 79-70 (28-20, 17-20, 19-16, 15-14). Това бе мач от третия етап на редовния сезон в НБЛ и втори на "зелените" за тази седмица. В неделя  им предстои третият - домакинство на Спартак Плевен.

Балкан, който бе без Станимир Маринов и Уошингтън, спечели първата четвъртина с 8 разлика. На полувремето резултатът бе 45-40 в негова полза. След третата четвъртина авансът на балканци бе 8 точки - 64-58, в последната задържаха преднината си и победиха със 79-70.

Амат Рори отново бе най-резултатен за победителите с 21 точки, със своите 5 борби 4 асистенции той е с най-висок коефициент на полезност. Силно игра и Крисчън Джоунс, реализирал 16 точки и направил дабъб-дабъл с 11 овладени борби. С 12 точки е Николай Грозев, капитанът Димитър Димитров има 9 точки и 8 борби, с 8 е Денислав Вутев, Дерик Маркс  вкара 7, с 4 е Крис Минков, 2 добави Александър Гавалюгов.

За домакините от Ямбол Тадж Ридли стана топреализатор с 21 точки, другият американец Алонзо Кембъл вкара 15, с 12 е Александър Матушев.