Холандският Твенте изненадващо победи на "Стад Велодром" домакините от Олимпик Марсилия с минималното 1:0 в първи 1/16-финален мач от турнира за Купата на УЕФА.

Победното попадение за холандците реализира Марко Арнаутович в 23-ата минута. От резервната скамейка срещата изгледа бившият вратар на Левски Николай Михайлов.

Марсилия уверено и диктуваше събитията на терена в началните минути на срещата, без да създадат чисти голови положения.

Бразилският защитник на марсилци Илтон не успя на два пъти да преодолее Бошкер в началото на мача. Твенте играеше на контраатаки и в 18-ата минута Марко Арнаутович бе изведен очи в очи с Манданда, но вратарят се намеси хладнокръвно и не позволи да бъде преодолян. Малко след това пък Мамаду Нианг пропусна да се разпише за Олимпик.

В 23-ата минута грешка на Тайрън Миърс позволи на Нкуфу да овладее топката и да подаде на Арнаутович, който на празна врата нямаше как да сбърка - 0:1. До края на първата част домакините създадоха няколко нелоши възможност за гол, но резултатът остана непроменен.