Лидерът на Примера Дивисион Барселона загуби от Еспаньол в каталунското дерби с 1:2 и изпусна още 3 точки от преднината си. Домакините останаха с 10 човека още в 38-ата минута, когато Сейду Кейта си изкара директен червен картон груб фаул. След почивката в 50-ата и 55-ата минута Еспаньол дръпна с два гола преднина с попадения на Иван Де Ла Пеня. Това бе своеобразно отмъщение на "малкия Буда", който игра няколко сезона в "Барселона".

До края на мача възпитаниците на Хосеп Гуардиола успяха само да вкарат почетно попадение чрез Яя Туре в 62-ата минута. В края на мача пред вратата на Еспаньол вреше и кипеше, но до изравнителен гол не се стигна.

След загубата Барса вече води на Реал само със 7 точки, след като мадридчани се подиграха с "Бетис" с 6-1.