Футболният отбор на Балкан" започна със загуба пролетния полусезон на Западната "Б" група. Днес пред своя публика бе победен от третия в есенното класиране  "Спортист" Своге с 2-0.

Домакините допуснаха по един гол в двете полувремена. В 42-та минута защитата им бе матирана от отлично взаимодействие между Иван Павлов - Швайца и Мартин Стефанов, завършило с попадение на голмайстора на "Спортист". След четириходовда акция влезлият като резерва Ивайло Димитров удвои в 69-та минута.

Развоят на срещата можеше да бъде съвсем друг, ако при 0-0 "балканци" бяха вкарали поне едно от двете  си чисти положения. Първо Христо Арангелов пропусна да изведе отбора си напред след удар с глава в 36-та минута. А три минути по-късно при още по-чисто положение Димчо Ръждев остана сам срещу вратаря, но ударът му бе спасен от стража на свогенци Симеонов.

Надежди за друг развой възникнаха и в началото на второто полувреме. В 5-та минута Мариян Христов бе близо до изравняването, но ударът му с глава мина покрай вратата.

След втория гол "зелено-белите" изцяло рухнаха, главно психически. И можеха да пуснат и трети гол, но Йонко Пейков изчисти преди голлинията.

"Балкан": Ивчев, Шаламанов, Пейков, Мутафчийски, Арангелов, Степанов, Ст. Иванов (60 - Т. Тодоров), Христов, Кр. Иванов, Кръстев, Ръждев (69 - Стоименов)

"Спортист": Симеонов, Тодоров, Ст. Цветков, Младенов, Цв. Иванов, Павлов (58 - Борисов), Н. Иванов, Н. Цветков, Абрашев (58 - Ив. Димитров), Стефанов, Антонов (84 - Петров)

Рефери: Вихрен Манов, Николай Георгиев, Антон Терзиев