Черно море разгроми с 6:0 тима на Беласица в мач от 25-ия кръг на "А" група. Двубоят се игра на стадион "Тича" във Варна, като домакините имаха тотален превес и можеха да запишат още по-изразителна победа.

С хеттрик за Черно море се отличи Даниел Георгиев, а Йордан Юруков и резервата Георги Какалов (2) оформиха крайното 6:0. Благодарение на успеха момчетата на Никола Спасов затвърдиха третата си позиция в класирането, като вече имат преднина от 4 точки пред четвъртия Локомотив (Сф). Беласица пък направи поредната си сигурна крачка към "Б" група.

Мачът на стадион "Тича" започна отлично за домакините, които откриха резултата още в 4-ата минута. Капитанът на тима Алекс пусна страхотен пас с пета към Дани Георгиев, който се разписа с удар от въздуха.

60 секунди по-късно отново Георгиев бе в прегръдките на съотборниците си. Полузащитникът бе оставен непокрит в наказателното поле и с удар от около 10 метра удвои аванса на "моряците".

Последваха няколко по-спокойни минути, през които пред двете врати не се случи нищо интересно. Гостите от Петрич на два пъти опитаха да затруднят Пиргов, но стражът се справи добре.

В 34-ата минута Даниел Георгиев оформи своя хеттрик. Бившият играч на ЦСКА открадна една топка на границата на наказателното поле и с точен удар в долния ляв ъгъл на вратата на Манолов направи резултата 3:0.

Второто полувреме започна с натиск на Черно море. В 48-ата минута Миро Манолов уцели гредата, след като шутира силно с десния крак. Секунди по-късно вратарят на Бела Манолов изби с мъка удар с глава на съфамилника си от Черно море.

В 55-ата минута отново домакините бяха близо до гол, но шутът на Юруков от около 30 метра бе избит от вратаря на Беласица. Все пак логичното се случи в 63-ата минута, когато Йордан Юруков матира вратаря Ангел Манолов с хубав удар от границата на наказателното поле - 4:0!

20 минути преди края домакините създадоха поредната си отлична комбинация. След центриране на Колев, топката стигна до резервата Какалов, който от няколко метра направи страхотен пропуск. Само 3 минути по-късно той все пак се разписа, след като получи пас от Манолов и от няколко метра на празна врата не сгреши - 5:0.

В последните секунди на мача Какалов вкара втория си гол и оформи крайното 6:0. Това е най-изразителната победа на варненци от началото на сезона.

ЧЕРНО МОРЕ - БЕЛАСИЦА 6:0
1:0 Д. Георгиев (4')
2:0 Д. Георгиев (5')
3:0 Д. Георгиев (34')
4:0 Юруков (63')
5:0 Какалов (73')
6:0 Какалов (90')

СЪСТАВИ НА ДВАТА ОТБОРА:

ЧЕРНО МОРЕ: Пиргов, Кулибали, Дяков, Александров, Бачев (49' Бачев), Борносузов (21' Димов), Стоянов, Георгиев, Алекс, Юруков (67' Какалов), Манолов
БЕЛАСИЦА: Ив.Манолов, Ермиев, Бикай, Стоев, А.Георгиев (75' Ковачев), Семина, Софрониев, Пътников, Дюлгеров, Михайлов (38' Бижев), Огнянов