Австрийският Ред Бул наказа италианскя Лацио с гол в 93-ата минута за 2:1 насред Рим. "Орлите" загубиха домакинството си в първия мач от група G на Лига Европа и заедно с Левски са аутсайдери след старта на надпреварата във втория по авторитет европейски клубен турнир. Българският шампион падна с 0:1 от Виляреал в Испания.

След нулево равенство през първото полувреме, "бианкочелестите" откриха резултата чрез Паскуале Фоджа в 59-ата минута. Гостите от Залцбург обаче изравниха в 82-ата чрез Шиемер, а в третата минута от даденото продължение след редовните 90 Янко наказа груба грешка на италианците и оформи безценното 2:1 в полза на австрийците. Основният виновник за загубата на Лацио е защитникът Крибари, който изчисти повече от некадърно с глава една топка. Кълбото попадна у Янко, който беше безмилостен пред вратата на Бицари.

Така испанският Виляреал и австрийският Ред Бул имат по 3 точки след първия кръг в група G, а Лацио и Левски са с 0 във временното класиране.