В осминафинална среща-реванш в Шампионската лига ЦСКА Москва победи като гост Севиля с 2:1 и поднесе изненадата в този етап на надпреварата, след като изхвърли испанския състав от турнира, след като в първия мач двата състава завършиха 1:1.

Руският състав откри резултата в 39-ата минута с гол на Нецид, който матира вратаря Палоп. Радостта на московските армейци трая само две минути като Пероти изравни резултата.

През второто полувреме в грешник за домакините се превърна вратарят Андрес Палоп. В 55-ата минута Кейсуке Хонда от пряк свободен удар матира испанския страж като топката мина през ръцете на вратаря и влетя в мрежата.

До края на срещата не паднаха нови попадения, въпреки създадените положения от Фабиано и Пероти, а Севиля изигра един от най-слабите си мачове напоследък. Така ЦСКА Москва е четвъртфиналист в Шампионската лига с общ резултат 3:2.