Националниятотбор на Парагвай оглави група "F" след като завърши 0:0 с тоталния аудсайдер Нова Зеландия. "Гуараните" изиграха един изключително анемичен мач, като откровено играха, за да спечелят нужната им само една точка, за да продължат на осминафинал.

За "белите" това пък е трето неочаквано равенство, след като преди това завършиха 1:1 първо със Словакия, а после със актуалния световен шампион Италия, който обаче няма да може да защити титлата си след загубата от словаците с 2:3.

На "Питър Мокаба Стедиъм", феновете трябваше да намерят собствен начин да се забавляват, след като първите 45 минути бяха непоносимо скучни и едва след почивката Парагвай се разигра и сътвори две добри възможности за гол, пропилени с лека ръка.

Това бе и втората среща между тези два отбора в историята. В първата преди близо 15 години, Парагвай победи с 3:2. Днес обаче попаденията бяха забравени в съблекалните.

Така южноамериканците ще играят срещу втория в група "Е", който по всяка вероятност ще бъде или Дания, или Япония.