Първият съперник на Балкан в турнира на Евохолд Балканска баскетболна лига - Морнар Бар, победи Ловчен Цетинье в мач от втория кръг от висшата лига на Черна гора. Тимът от адриатическия град се наложи със 76-71 (28-14, 14-13, 20-15, 14-29).

С този успех отборът на Морнар  наруши лошата традиция в мачовете с Ловчен от миналия сезон. Това е втора поредна победа на "бараните", на старта те победиха като гост Могрен Будва с над 20 точки разлика.

Домакините тръгнаха мощно и с три коша на Иван Йеленич (най-резултатния играч в първия мач на Морнар от Балканската лига за победата като гост на Фени Иднъстри със 106-100) поведоха с 11-4. Преднината на Морнар растеше с всяка минута и в средата на третата част достигна 22 точки при 58-36. В последната част домакините видимо се отпуснаха, от което Ловчен се възползва и двайсет секунди преди края разликата бе сведена само до 2 точки - 73-71. В оставащото време обаче тимът от град Бар игра по-хладнокръвно и успя да спечели заслужено.

Американецът Ланс Съливан вкара най-много за Морнар - 17 точки. С една по-малко е Иван Йеленич. Неманя Радович има 11 точки, Радован Пешич - 10.

Снимка: Анте Пекович