В единствения мач от група Б на Еврохолд Балканска лига, игран снощи в черногорския град Бар, домакините от Морнар отстъпиха на Фени Индъстри  с 84-95. Това бе четвърти пореде успех на македонския тим, който досега има само едно поражение - у дома в Кавадарци именно срещу Морнар на старта на надпреварата, със 100-106.По този начин Фени Индъстри стана едноличен лидер в групата, Морнар Бар остана втори с 3 победи и 2 загуби.

Следсравнително равностойна първа част в зала Тополица гостите взеха аванс от 5 точки - 22-27. През втората тимът от Македония продължи да воде с разлика от 4 до 6 точки и на полувремето резултатът бе 56-40 в негова полза. Още по-силно Фени Индърстри продължи да играе и след почивката, като след трийсат минути игра авансът му вече бе 10 точки - 60-70. Още в самото начало на последната четвъртина домакините от Морнар направиха немалко опити да намалят пасива си, но с добра защита и силна игра в нападение тимът на треньора Емил Райкович не изпусна водачеството до самия край - 95-84 за Фени.

Американецът Джарид Фрай бе най-ефективен за победителите с 16 точки, 9 борби и 3 асистенции. Най-резутатен бе Войдан Стояновски със 17 точки, а центърът Душан Кнежевич завърши с 11 точки и 9 овладени топки.

За Морнар младият Неманя Радович вкара най-много - 18 точки, Иван Йеленич има 13.

Следващият мач на Морнар Бар е на 12 януари в Правец срещу Балкан. В първата среща зелените отстъпиха при гостуването си с 8 токи разлика - 71-79.

Снимка: balkanleague.net