Тази вечер в Правец срещу Фени Индъстри Балкан бе на прага да реши първото място в група Б на Балканската лига в полза на черногорския Морнар Бар. Зелено-белите затрудниха максимално съперника си от Кавадарци, но в крайна сметка македонският тим успя да вземе победата с 83-76 (20-28, 20-15, 21-25, 25-15) и по този начин отново се завърна на първото място в групата.  За тази цел на Фени му трябваше задължителен успех срещу Балкан след снощната победа на Морнар Бар като гост над Търгу Муреш със 101-82. Сега двата тима са с равен брой точки, но от двата мача помежду им предимството е на македонците, тъй като те бяха отстъпили у дома си със 100-106, а в Бар победиха с 95-84.

Първата четвъртина бе за гостите и те я спечелиха с 28-20. Втората бе за Балкан - 20-15, но на почивката Фени имаше аванс от 3 точки - 43-40. Само за две минути след началото на третата четвъртина домакините изравниха и дори поведоха с 2 точки при 47-45, но след това отново отстъпиха инициативата и преди последните десет минути изоставаха с 61-68. В последната част момчетата в зелено непрекъснато дишаха във врата на своя съперник и 3 минути преди края се доближиха само на 2 точки - 73-75. Неточна стрелба и грешки, наказани най-вече от американеца Джарид Фрей, им попречи да направят пълен обрат и отстъпиха със 76-83.

Въпреки загубата домакините се представиха доста добре и играта им в по-голямата част се понрави на пуликата, която този път не бе толкова многобройна. Много силен мач изнесе отново Крум Дойчинов. Той не само вкара най-много точки - 15, но силно разколеба центровете на Фени, и особено сърбина Кнежевич, срещу когото направи 3 от четирите чадъра и направи няколко забивки през ръцете му. Крум впечатли и с овладените 15 борби, което е негов личен рекорд откакто е в Балкан. Трима са с по 14 точки - Димитър Филипов, Любомир Лилов и Георги Давидов, с 10 е Цветелин Иванов, с 5 - Емил Бинев.

За Фени Индъстри най-резултатен с 18 точки бе Слободан Михайловски. Американецът Джарид Фрей е със 17, с 12 е Дарко Соколов.

Снимка: Бетина Борисова