Баскетболистите на Балкан претърпяха трето поражение в първенството на НБЛ. Днес в Правец те загубиха от Лукойл Академик с 88-80 (17-23, 28-8, 25-23, 18-26), като това бе десети пореден успех на домакините в изиграните десет срещи.

Зелените започнаха по-добре от своя съперник и спечелиха първата четвъртина с 6 точки разлика - 23-17. Във втората обаче в играта им настъпи тотален срив - в нападение стрелбата им стана неточна, а в защита не можаха да се справят с бързите Смит и Къри. И само в този период допуснаха разлика от 20 точки, като успяха да вкарат едва 8 срещу 28 на съперника.

След почивката балканци заиграха сравнително по-добре и в средата на третата част успяха да се доближат до 8 точки. Но до края на четвъртината домакините отново дръпнаха с 16, наказвайки грешки и несполучливи стрелби на Балкан. Така продължи и последният период, като едва в края му балканци намалиха пасива си до 8 точки след последната сирена - 88-80 за Лукойл Академик.

Превъзходството на победителите се вижда ясно от стрелбата - те имат 54 процента, срещу едва 40 на сто за Балкан. За 3 точки ситуацията е подобна - 12 от 26 на Лукойл Академик, което е 46%, срещу 10 от 29 на Балкан (34%). При борбите и асистенциите предимството, макар и не толкова изразено, също е за домакините.

Силен мач за Лукойл Академик направи Тери Смит, който отбеляза 5 тройки и общо 24 точки. Още четирима са с двуцифрен актив - 12 вкара Чарлз Томас, с 11 е Бруно Шундов,  младите Крис Минков и Николай Грозев прибавиха по 10, а Тенчо Банев се отчете с 8 точки и 3 чадъра.

За Балкан най-резултатен с 20 точки бе Павел Маринов. Иван Лилов вкара 17, с по 13 са Педжа Стаменкович и Ненад Шулович, 7 точки и 9 борби има Павич.