Мъжкият баскетболен отбор на Балкан запази второто място в редовния сезон на НБЛ. Това стана след победа в последния му мач днес при гостуването на пловдивския Академик Бултекс 99.

Мачът се игра в новата зала в Перущица  и балканци се наложиха с 93-75.  Те нямаха никакви затруднения в тази среща.

Започнаха ударно и спечелиха първата четвъртина с категоричното 38-14. Направиха впечатляваща серия от 28-3, след като в 4-та минута резултатът бе 12-11 за Академик. А три минути преди края на втория период разликата вече бе достигнала 30 точки - 52-22. За отбелязване е, че още през първото полувреме треньорът Небойша Видич бе пуснал в игра всички играчи.

През второто полувреме нещата не се промениха особено, въпреки че темпото на игра видимо поспадна. Баскетболистите на Балкан вкараха повече от половината си опити при стрелбата - 33 от 64, което е 51.6%, срещу 41.8 % на домакините.  Имат 10 тройки от 30 опита, спечелиха повече борби, направиха и повече асистенции.

Най-резултатни за победителите с по 17 точки са Фортънбъри и Цветкович. Мартин Маринов отбеляза 15 за 19 минути игра, 9 вкараха  Върбанов и Дурчев, с по 6 са Кочев и Петков, 5 има Александров, по 4 добавиха Острев и Бръкич, Николай Маринов е с 1.

За Академик Бултекс 99 това бе последния мач в дебютния му сезон в НБЛ. Отборът завърши на девето място. Най-резултатен срещу Балкан бе Александър Митрович с 20 точки, Бошко Йовович е с 18, Оскар Белфийлд със 17.

Останалите резултати от последния 27 кръг на редовния сезон:

Левски 2014 - Ямбол 81-74, Рилски спортист - Берое 95-74, Спартак - Лукойл Академик 76-127 и Черноморец - Черно море Порт Варна  72-89.

Ето и крайното класиране в редовния сезон: 1. Лукойл Академик 52 т. 2. БАЛКАН 48 3. Берое 47 4. Рилски спортист 45 5. Черно море Порт Варна 40 6. Спартак Плевен 39 7. Левски 2014  38 8. Ямбол 34 9. Академик Бултекс 99 33 10. Черноморец 29