Националният отбор на Бразилия бе безапелационен при гостуването си на Венецуела в световна квалификация за Мондиал 2010 и спечели с 4:0.

Петкратните световни шампиони предрешиха изхода от двубоя мълниеносно и до края на срещата повече се забавляваха, отколкото да търсят нови попадения.

Кака откри за златистите още в петата минута, а Робиньо удвои в след още четири.

Адриано показа, че се навлиза в позабравената му вече някогашна форма и се разписа за първи път от Световното първенство в Германия насам. Императора окончателно уби интригата с трети гол за Бразилия само 19 минути след първия съдийски сигнал.

Възпитаниците на Карлос Дунга спряха да си дават много зор и единствено Робиньо вгорчи венецуелците отново с второто си попадение в мача в 66-ата.

С лесно спечелените три точки Бразилия се изкачи на второ място в класирането на Зона Южна Америка с 19 точки от девет срещи, изоставайки само на една от лидера Парагвай.

В средата на седмицата Роналдиньо и компания посрещат на свой терен неубедителния тим на Колумбия, който има три последователни загуби.