Кот д'Ивоар победи с 3:0 Северна Корея и постигна втората победа на африкански тим над азиатски в историята на футбола, но въпреки това отпадна от световното първенство в ЮАР.

Преди двубоя положението в група "G" бе почти ясно, тъй като, за да продължат напред, "Слоновете" се нуждаеха от разгромна победа над севернокорейците, а Португалия трябваше да загуби от Бразилия, като общата голова разлика трябваше да бъде поне девет попадения в полза на африканците.

През първото полувреме възпитаниците на Ериксон започнаха изключително силно, като след първите двадесет минути вече водеха с попадения на Ромарик и Яя Туре, а можеха да водят и с много повече.

Полека обаче темпото спадна, като след почивката Кот д'Ивоар играеше демотивирано и само груба грешка в защитата позволи на Калу да оформи крайния резултат в 83-ата минута.

Така след отпадането на "Слоновете" единственият представител на Африка на турнира остана Гана.