Стилиян Петров официално се сбогува с футбола. Това стана в организирания специално от него благотворителен мач на "Селтик Парк". Сборният отбор на Стилиян победи с 5:3 селекция на Селтик, а Петров игра и за двата отбора.

В тима на Петров личаха звезди като Джон Тери, Робер Пирес, Габриел Агбонлахор, както и съотборниците на Стилиян в националния отбор на България Димитър Бербатов, Мартин Петров, Радостин Кишишев, Мариян Христов и Христо Йовов.

Всички приходи от мача бяха предназначени за благотворителната фондация за борба срещу левкимията, която Стилиян създаде след оттеглянето си от футбола.

Срещата започна по много емоционален начин, като изпълнилите до краен предел трибуните 60 000 фенове на Селтик аплодираха бурно бившия си любимец, пеейки "You'll Never Walk Alone".

Селекцията на Стилиян Петров откри резултата още в 1-ата минута. Димитър Бербатов бе изведен зад защитата и не сбърка.

В 10-та минута Селтик изравни от дузпа, реализирана от Хенрик Ларсон. Само шест минути по-късно обаче Мартин Петров отново изведе тима на Стилиян напред с точен удар от десетина метра.

В 19-та минута стадионът избухна в овации в традиционната минута на Стилиян, а към феновете се присъединиха и всички играчи на терена и това видимо развълнува бившия български капитан.

В 32-та минута той напусна терена и даде капитанската лента на бившия си съотборник в Селтик и настоящ треньор в Астън Вила Рики Ламбърт. На мястото на Стилиян пък влезе Гарет Бари.

Шест минути преди почивката Димитър Бербатов увеличи аванса на своя отбор на 3:1 с втория си гол в мача. В началото на второто полувреме Бербо се отчете и с удар в гредата. В 56-та минута и Габриел Агбонлахор удари греда.

Две минути по-късно Бербатов оформи своя хеттрик, преодолявайки няколко съперника и накрая макар и паднал, успя да стреля покрай вратаря. Малко след това Бербатов и Мартин Петров напуснаха терена.

Агбонлахор бе един от най-активните и спечели дузпа за отбора си, но Джон Бишъп я пропусна.

Селтик се активизира и върна два бързи гола. Първо остър удар от малък ъгъл на Ларсон бе избит от вратаря, но Пиер Ван Хойдонк направи добавка отблизо. След това пък Уорън Браун вкара за 3:4 с удар от десетина метра.

Пет минути преди края Стилиян Петров се появи на терена с фланелката на Селтик и целият стадион отново изригна в овации.

Минута преди края селекцията на Стилиян вкара пети гол, чрез Ники Бърн, който получи пас от Агбонлахор пред наказателното поле и след като ударът му рикошира в защитник, излъга вратаря и влезе в мрежата.

Селтик 11 - Стилиян Петров 11 3:5

0:1 Бербатов 1
1:1 Ларсон 10-дузпа
1:2 Мартин Петров 16
1:3 Бербатов 39
1:4 Берабтов 58
2:4 Ван Хойдонк 74