Баскетболистите на Балкан записаха втора загуба в група A на Балканската лига. Това второ поражение бе отново от израелския Апоел Галил Елион. След като отстъпиха при гостуването в Израел с 45-56, тази вечер в Арена Ботевград те бяха надиграни с 64-70 (15-22, 23-10, 3-33, 23-16).

След тази среща Апоел Галил Елион продължава да е с пълен актив от 6 победи в 6 мача. Балансът на Балкан е 3 победи и 2 загуби, с което запазва второто място. След два дни тимът от Израел ще гостува на другия български тим в групата Левски.

След първите десет минути домакините изоставаха със 7 разлика - 15-22. Изиграха обаче отлична втора четвъртина, която спечелиха с 23-10 и на полувремето се оттеглиха при 41-32. Но в третия период нещата се обърнаха  тотално - от 8 точки за Балкан стана обрат до 9 точки  за съперника след много силна серия на Апоел. Тази катастрофална трета четвъртина завърши при резултат 22-3 и 54-41 за Галил Елион преди последните десет минути.

В тях балканци се опитаха отново да направят обрат,  започнаха да стопяват изоставането си, което при оставащи минута и половина бе само 3 точки, но до края не успяха и по-класният тим от Израел спечели със 70-64.

Въпреки че борбите бяха равни - по 33, Балкан имаше по-слаба стрелба - 37% спрямо 54% на Апоел. За три точки Балкан има 7 от 27, докато гостите вкараха близо половината от стрелбите си - 9 от 20.

Трима  от Балкан са с двуцифрен токов актив - Маркс 14 точки, Тибодо с 13 и Уошингтън с 12.  С 8 е Грозев, по 7 имат  Димитров и Дюкс, 3 добави Минков. В игра не се появи отново Станимир Маринов.

За победителите с 23 точки е нигерийският гард Ике Ероегбу, 11 вкара Чавон Люис.